تبلیغات
S O H E I L I CARTOON - آثار راه یافته به نمایشگاه نخستین جشنواره «کارتون سبک زندگی ایرانی» -سنندج 1392
 
"هنر درنگ است.نقطه ای ست که در آن تاب سرشاری را نیاورده ایم. لبریز شده ایم. گریز می زنیم و با آفرینش هنری خستگی در می کنیم"

آثار راه یافته به نمایشگاه نخستین جشنواره «کارتون سبک زندگی ایرانی» -سنندج 1392

نوشته شده توسط :امیر سهیلی
پنجشنبه 2 خرداد 1392-07:25 ب.ظ

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

علیرضا پاکدل

 

آپلود عکس

علی پاک نهاد

 

آپلود عکس

آپلود عکس

امیر دهقان

 

آپلود عکس

"آپلود عکس

آپلود عکس

فرزانه وزیری تبار

 

آپلود عکس

محمد رضا حق شناس

 

آپلود عکس

آمنه مافی تبار

 

آپلود عکس

رامین خرسندی

 

آپلود عکس

آپلود عکس

سامان جعفری

 

آپلود عکس

امیر ارسلان احمدی نژاد

 

آپلود عکس

آپلود عکس

محمد اکبری

 

آپلود عکس

ثارا...جعفری

 

 

آپلود عکس

آپلود عکس

حمید قالیجاری

 

آپلود عکس

حسین وقاری

 

 

آپلود عکس

عابدین محمدی

 

آپلود عکس

بهروز فیروزی

 

آپلود عکس

پروین محمدی

 

آپلود عکس

نیما شاهمیری

 

آپلود عکس

نیلوفر غلامی

 

آپلود عکس

ندا شجاعی

 

آپلود عکس

آپلود عکس

سجاد رافعی

 

آپلود عکس

سعید چاواری

 

آپلود عکس

نسترن کیخسرو

 

آپلود عکس

نسرین شیخی

آپلود عکس

مجتبی فیضی

 

آپلود عکس

آپلود عکس

حمید صوفی

 

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

مجتبی حیدر پناه

 

آپلود عکس

جواد تکجو

 

آپلود عکس

آپلود عکس

محسن اسدی

 

آپلود عکس

آپلود عکس

ژاله یوسفی نژاد

 

آپلود عکس

حامد مرتضوی علوی

 

آپلود عکس

هادی کاظمی

 

 

آپلود عکس

 

آپلود عکسآپلود عکس

محمود نظری

 

آپلود عکس

آپلود عکس

محبوبه پاکدل

 

آپلود عکس

آپلود عکس"

محمد علی خلجی

 

آپلود عکس

منیژه حجازی

 

آپلود عکس

راضیه بهزادی

 

آپلود عکس

آپلود عکس

 سامان احمدی

 

آپلود عکس

 محمد سامان صولی

 

آپلود عکس

آپلود عکس

شهرام رضایی

 

 

آپلود عکس

آپلود عکس

طیبه خلیلی مهر

 

آپلود عکس

آپلود عکس

سهیل محمدی

 

آپلود عکس

الهام خلیلی مهر

 

آپلود عکس

جواد جعفریان

 

آپلود عکس

آیت نادری

 

آپلود عکس

علی میرایی

 

آپلود عکس

فرهادرحیم قرا ملکی

نظرات() 


na.h
سه شنبه 12 آذر 1392 08:24 ب.ظ
http://www.bestcartoons.net/Car/Sinaloa-Mexico/Sinaloa-2013/i-SxDg6Tt
علیرضا چانگ
پنجشنبه 23 خرداد 1392 02:47 ق.ظ
امیرسهیلی عزیز سلام
ضمن عرض تبریک وخسته نباشید به مناسبت برگذاری مسابقه کارتون هدفمند ومعنادار زندگی به سبک ایرانی!اگربرخی دوستان مدعی هستند کارهای بعضا متوسطی به جشنواره شما راه یافته بنظربنده تقصیرازشمانیست چه بسا با حذف کمی این آثار.تعداد راه یافتگان به حدی تقلیل میافت که ازنظرکمی هم نمیشد نام یک جشنواره را به آن اطلاق کرد(مراسم عروسی رافرض کنید متشکل ازعروس وداماد وفقط والدینشان.دیگر نام جشن بر آن نمیتوان گذاشت. لابد مجلس طلاق صورت گرفته ).اگرهم کل آثار را انتخاب میکردیدباز جمیعاشاکی میشدند که کیفیت جشنواره نامطلوب بوده و امابنظربنده نظام مندی جشنواره ای به حفظ تعادل متناسب ولحاظ کردن کمیت و کیفیت مربوط میشود.(البته نه بادرصد مساوی ۵۰/۵۰)کوتاه سخن آنکه موضوع زندگی ایرانی آنقدرچالش برانگیز است که برگزاری مسابقه ای به این مضمون به دلخوری برخی ازدوستان ایرانی !بینجامد.امیداست سال آینده باشرکت دادن آثارهنرمندان سایرکشورها(بخصوص هنرمندان چینی!!!)به رقابتی بین المللی دست یابیم وشاهدقهروآشتی های این چنینی! نباشیم.به امید آن روز
به قول چینی ها: chingh.changh.choongh ارادتمند شما کشتکار
پاسخ امیر سهیلی : با سلام خدمت دوست عزیز که همواره به بنده انگیزه وافر برای جشنواره های آینده میدهید و کاملأ آگاه به مسایل و مشکلات یک جشنواره کشوری هستید و از یکطرفه به قاضی رفتن برخی دوستان شرکت کننده بدون در نظر گرفتن برخی دیگر از مسایل بخوبی سخن گفتید. آقای کشتکار عزیز ممنون و متشکر از لطفت. با حمایت دوستانی چون شما قطعأ بین المللی کردن جشنواره دور از انتظار نخواهد مرسی علیرضا جان!!
پروین محمدی
شنبه 18 خرداد 1392 06:56 ب.ظ
راستی دقت کردین یکی از کارا دقیقا شبیه کار من بود. همون که در مورد دعوای والدین بود. البته اجراش خیلی بهتر بود!
پاسخ امیر سهیلی : دقیقا مطمینا با کار و اجرای بهتر میتونید از افراد نمایشگاه های بعدی باشید. موفق باشید
پروین محمدی
شنبه 18 خرداد 1392 06:54 ب.ظ
سلام و خسته نباشید به شما آقای سهیلی و همکاراتون. متاسفانه کارم مورد تایید قرار نگرفت. به بقیه برنده ها تبریک میگم مخصوصا ژاله یوسفی نژاد. امیدوارم موفق باشن.
همین طور خانم پروین محمدی که هم اسم منه!!!!!!
پنجشنبه 9 خرداد 1392 04:52 ب.ظ
سلام
اقای هیلی خسته نباشید
چند مورد تشابه در آثار نمایشگاه وجود داره
1-كار كشتی خانوم پاكدل كه بصورت مختلف و با انواع لباسه اجرا شده
2-كار خانوم یوسف نژاد در مور دروغ
3-كار آقای میرای ربطی به موضوع جشنواره كه خانواده+محورها است نداره
4- كار دوم آقای سامان احمدی بگونهای مختلف اجرا شده كه یك مورد آن در جشنواره كار تبریز جایزه اول بخش ازاد گرفته (مجید صالحی)
5-كار خانوم نسترن كیخسرو استفاده از المان برجسب انرژی بسیار استفاده شده .كار آقای وقاری روی بیل برچسب انرژی خورده در كتاب كار مضاعف اولین مسابقه حوزه هنری خراسان شمالی و كار آقای مهردلان كه در مسابقه صنعت و زندگی روی كلاه ایمنی بر چسب انررژی خوردهو در مسابقه برق اصفهان الا مشاالله
6-كار آقای احمدی نژاد اگه اشتباه نكنم كار اقای پاكنهاد در مسابقه اعتیاد تیریز در كتاب چاپ شده
موفق باشید
پاسخ امیر سهیلی : با سلام. مخاطب گرامی برخی اسامی که اشاره فرمودید یا کارشونو اشتباه گفتید مثل آقای وقاری که مجتبی فیضی بودند نه ایشان مثل آقای مهردلان که جزو شرکت کنندگان نبودند! تشابه در هر صورت بصورتیکه اثری که بجای بادبان از عنصر دیگری استفاده شده نمیتواند ما را در انتخاب نکردن اثر محدود کند و این دلیل نمیشود بعدش در فراخوان جشنواره قایل به محدودیت خاص بنحوی که در جایی دیگر شرکت کرده باشد نبودیم و هر اثری میتوانست شزکت کند! بعدش کار آقای میرایی درون مایه ای از فرهنگ ایرانی و به چالش کشاندن موضوع را دارد و محورهای جشنواره کلیتی بود بر سبک زندگی ایرانی و فقط خانواده رو شامل نمیشد. با تشکر.
samsam
چهارشنبه 8 خرداد 1392 09:28 ب.ظ
با سلام

اگر مایلید باهم تبادل لینک داشته باشیم

با تشکر
salam
سه شنبه 7 خرداد 1392 12:40 ق.ظ
سلام
وقتتون بخیر كار مورد نظر رو خدمتتون ارسال كردم
پاسخ امیر سهیلی : با سلام. پاسخ خدمت شما ارسال شد. البته به این نکته هم دقت کنید در هر جشنواره ای داوری سلیقه ای است و براساس اجرا و ایده که حداقل خصوصیات یک اثر موفق را دارد اثر مورد نظر داوری میشود امیدوارم جواب که سعی شده با دلایل کافی نیز آورده شده قانع کننده باشد .
salam
دوشنبه 6 خرداد 1392 04:34 ب.ظ
سلام

یكی از كارای ارسالی من كه با موضوع جشنواره كاملا مرتبطه قبلا صاحب مقام شده ولی متاسفانه اینجا حتی در داوری اولیه تایید نشده
نمیدونم اشكال از داوران قبلیه یا این داورها یا كار ارسالی من
پاسخ امیر سهیلی : سلام.لطف کنید کاری که بدان اشاره میکنید رو به آدرس ایمیل جشنواره ارسال تا دلیل عدم انتخاب آن در فرصت مناسب برایتان شرح داده شود. با تشکر.
مکعب
دوشنبه 6 خرداد 1392 11:11 ق.ظ
بعضی کارا خیلی دوره از موضوع شاید به دلیل زیاد بودن موضوع ها بوده ولی من خوشحالم که کارم راه پیدا کرد:)
دوشنبه 6 خرداد 1392 04:09 ق.ظ
به نظرم با شرکت در یک چشنواره وظیفه کارتونیست تمام شده است و او باید فکر طراحی برای خود و نمایشگاه خود یا جشنواره دیگر باشد یادمان باشد کار زیاد و خوب کار کردن شما را هرگز حذف نمیکند پس اگر خوب کار میکنید نگران كردستان نباشیدچون كردستان همان تبریز یا اصفهان است یااستانبول شهر ها عوض میشود اما عملکردها مشابه است اصلا نگران داوری نباشید همه اعضای هیت داوران در همه جای دنیا در برابر آثار خوب تسلیم هستند با هر گرایش و سلیقه ای برای همین هم شما در برندگان اسامی تکراری زیاد میبینید چون آثار خوب محدود هستند کسانی که بیشتر از آنکه بردن جایزه ذهنشان را به کار بیاندازد عشقبازی با خطوط و معنا و لذت طراحی مشعوفشان میکند و به جای انتظار برای بردن منتظر کارهای جدید و ایده های نو خوددند.. کسانی که اصلا نمیدانند کجا حذف میشوند و هیت داورانش چه کسانی بودند تا جنجال کند برای او با پذیرش مقرارت و شرکت در یک چشنواره یعنی همه چیز تمام شده و اثر او اگر رتبه نیاورد وجزو شایسته ها نباشد به نظر بیننده حداقل میرسد و مگر کاریکاتور قرار است وظیفه اش به جز این باشد.
محمد تقی پور
دوشنبه 6 خرداد 1392 01:12 ق.ظ
سلام فقط می تونم بگم واقعا متاسفم که این مهمترین ویژگی انسانی سبک زندگی ایرانی یعنی انصاف و قضاوت عادلانه جای خودش رو به رفاقت بازی و باند سازی داده و کارهایی که شاید هیچ ربطی به موضوع ندارند انتخاب می شن. دقیقا اتفاقی که در دوسالانه نیز افتاده بود . واقعا نمی دونم هنر ما داره به کجا میره. بازم خدا رو شکر که کار من از این جشنواره حذف شد.
یا علی
فتحی پناه
یکشنبه 5 خرداد 1392 11:56 ب.ظ
سلام و سپاس
عالی بود اما کار خانم آمنه مافی تبار امیدوارم کپی از کاری نباشه که فقط با تکنیک دیگه ای اجرا شده وحتی جای عناصر تغییر نکرده و بجای نماد کامپیوتر مانیتور کشیده شده,پیروز باشید
شرکت کننده
یکشنبه 5 خرداد 1392 09:04 ب.ظ
سلام
کار خانم شیخی مربوط به کدام موضوع می باشد؟! با اینکه علاقه زیادی به کارهاشون و نوع تکنیک ایشان دارم ولی قصدم بی احترامی نیست ... موفق باشید
پاسخ امیر سهیلی : به تصویر کشیدن ارزشهای انسانی در برابر ارزشهای مادی یک انسان حال در محیط خانواده. یکی از معضلات خانواده ایرانی البته در مواردی خواستن انسانها برای مادیتشان است و پز دادن بدان وسیله نه وجود آن فرد.
ابراهیم قدردان
یکشنبه 5 خرداد 1392 08:20 ب.ظ
اگر چه کارم انتخاب نشده اما خدا قوت می گم به همه ی شما هم زبانها وهم وطن های عزیزم که این جشنواره رو به سرانجام رساندید .
هیچ جای دنیاداوری کردن خارج از عیب وایرادنیست باید یکبارداور باشی تا این را بدانی !
پاسخ امیر سهیلی : با تشکر از شما آقای ابراهیم قدر دان عزیز، حرف ما این نیست که کسی از داوری انتقاد نکند، کسی فقط تعریف و تمجید کند! اما متأسفانه افرادی با اسامی نامشخص ‏ME‏ و ‏NA‏ فقط به قصد تخریب لب میگشایند و جالب آنکه یکی از این افراد در عین لو دادن خود اظهار میداشت که آثار برتر زیادی بودن که ما نمایش ندادیم آخه بنده خدا شما کجا آثار را دیدید اینان افراد معلوم الحالی هستند که بدلیل انتحاب نشدن کارشان قصد جنجال دارن. از اینجا هم خواهشمندم افرادیکه کارشان انتحاب نشده به ایمیل جشنواره ایمیل بدن تا علت عدم انتحاب کارشان توضییح داده شود!!!!
كارتونیست (شركت كننده)
شنبه 4 خرداد 1392 04:24 ق.ظ

وقتی ما كارتونیستها در جشنواره ای شركت میكنبم پس تمام مقررات جشنواره را پذیرفتیم
وباید احترام بگذاریم
2- استفاده كارتونیستها از نام دیگران برای شركت در جشنوارهها چند وقتیه مرسوم شده و این به تیزهوشی داورو یا هیت انتخاب بر میگردد كه از داوری حذف شود
البته كار خانم شجاعی تشابه زیادی دارد
3-شركت كردن یا عدم شركت یك یا چند كارتونیست ضربه بجشنوارها نمیزند
پس بهتره باشركت در جشنوارها كارهای خود را مورد قضاوت قرار بدیم
4-شباهت موضوع این جشنواره با چند جشنواره دیگر باعث شده بعضی از دوستان از آرشیو خود كار بفرستن و در مقررات چیزی ذكر نشده بود

در آخر هر یك از دوستان كه برنده شد بنده تبریك میگم

آقای سهیلی خسته نباشید
کارتونیست ناشناس
جمعه 3 خرداد 1392 08:48 ب.ظ
احساس میکنم که کار زویا نوروزی مال علی میرایی است اثر ندا شجاعی هم مال محمود آزاذنیا ست میشه کارتونیستهای محترم جواب بدن؟
شرکت کننده بدشانس
جمعه 3 خرداد 1392 01:07 ب.ظ
من دیگه جشنواره ایرانی شرکت نمی کنم توسط باند دوستان وفامیل قرق شده ....نمیشه نفس کشید
من نگویم مرا آزاد کنید ...قفسم را برده به باغی دلم را شاد کنید!!! ما را برنده نکنید ولی می توانید یک سری آثار استوک و خیلی تاریخ گذشته را حذف کنید یا اسم ها نترسید و اسم های جدید را هم اضافه می کردید باور کنید... این جوری کاریکاتور ایران پیشرفت نمی کنه.به نظرم از این به بعد فقط دوستان و آشنایان خودتان فراخوان بدید و جنبه عمومی بهش ندهید خیلی محترمانه می شود ... مثل انتخاب تیم ملی ...الان این لیست شما ملی هستند و ما هم کوچه خاکی و توپ لاستیکی بازی می کنیم و حالا حالا ها باید خاک بخوریم ..... متاسفم برای خودم و برای کسانی که کارشون رد شده....
پاسخ امیر سهیلی : دوست گرامی لیستی از اسامی بالا مانندآمنه مافی تبار، نسترن کیخسرو،ندا شجاعی، زویا نوروزی،پروین محمدی، ژاله یوسفی نژاد،جواد جعفریان،نیلوفر غلامی،محمد رضا حقشناس،مجتبی فیضی جزو اسامی جدیدی هستند که به تازگی در سالهای اخیر و امسال با کارهای نو و جدید کارشان به نمایشگاه راه یافته است.اگر وسعت نمایشگاه اجازه میداد تمامی آثار را به نمایشگاه راه میدادیم!! اما متأسفانه ما فقط ۷۰ اثر را نمایش میدهیم و هیچکدام از افراد یاد دوست و فامیل کسی نیستن فقط اگر شخصی آثارش بهتر است را ما نمیتوانیم رد نموده و آثار ضعیف را بخاطر نو بودن چهره ها جایگزین نماییم. رسیدن به هر جایگاهی زحمت میخواهد و با رد شدن یک کار بجای برطرف نمودن ضعفهای خود جشنواره رو نباید زیر سوال برد. برای ما اثر مهم بود نه چهره، والا افرادی مانند علی شافعی، سمانه نیسانی،پویا عبدلی،ناصرمقدم، علیرضا عبدالی کوکوی،یوسف علیمحمدی،پژمان علیپور،احسان چراغی ایرانشاهی و ... با سابقه و بیوگرافی خوب به نمایشگاه راه نیافتن!!! داوران نیز نمیتوانند در یک جشنواره کشوری برای روحیه دادن این و آن آثار ضعیف و دارای اجرای ضعیف را انتخاب نمایند. ملاک ما آثار خوب بود و در فراخوان به عدم قبول آثار منتشر شده اشاره نکردیم.بنده سعی خواهم نمود آثاری را که میتوانست وارد نمایشگاه شود اما به دلیل سلایق داوران حذف شد در فرصتی مناسب نمایش دهم ! اگرچه اگر این فرهنگ جا بیفتد که به رای داور احترام بگذاریم قطعا در کارتون هم بیشتر پیشرفت خواهیم نمود
نقی.ح
جمعه 3 خرداد 1392 12:56 ب.ظ
تعداد زیادی از کارها مربوط به جشنواره «ساخت ایران» میباشد و از نتیجه داوری نهایی بسیار متاسفم.با نظرات دوستان هم بسیار موافقم.تعدادی از کارها خیلی ضعیف و نامربوط هستند.جالبه که کارم انتخاب نشده.
امیدوارم در انتخاب آثار تجدید نظر بشه!
jo
جمعه 3 خرداد 1392 11:26 ق.ظ
کار سعید چاواری خیلی جالب و بامزه ست منتها سبک زندگی ایرانی نیست،سبک زندگی بنی اسرائیله!!!
برخورداری
پنجشنبه 2 خرداد 1392 11:38 ب.ظ
سلام
ظاهرا به اسامی افراد بیشتر توجه شده تا كارها
پاسخ امیر سهیلی : به هیچ وجه.تعریف کار یعنی اجرای خوب و ایده خوب اگر تعدادی کار به نمایشگاه راه پیدا نکردن نه آنکه ضعیف بودن بلکه در یکی از آن دو مورد ضعفهایی داشتن که به نمایشگاه راه نیافتن! و مطمئن باشید تعداد هنرمندان کم نام و نشان و با استعداد نیز در میانشان کم نیست...! ! !
کاریکاتوریست یکه یک
پنجشنبه 2 خرداد 1392 11:11 ب.ظ
سلام
یک سری کارها خیلی بی ربط هستند در بعضی موارد فقط به خاطر معروف بودن کاریکاتوریست ها کارشون انتخاب شده و در ضمن خیلی از کارها تشابه داره و تکراری هستند ...برای نخستین جشنواره ایرادی نداره ....ولی می تونستید بهتر باشید ...موفق باشید
پاسخ امیر سهیلی : البته ذکر این نکته لازم هست که اینها بواقع بهترین کارایی بود که فرستاده شد و شاید بخاطر جشنواره اول کارتونیستها عمدتأ آثار آرشیو خود را فرستاده بودن! با این وجود استقبال خوب بود ولی توقع فقط از مجری جشنواره نیست در کنار اسامی بزرگان کارهایی نمایش داده شده است که اسم آنان کمتر به گوش خورده است! بالاخره موضوع جشنواره تا حدود زیادی چشم اندازی کلی داشت و میطلبید تا کارتونیستهای عزیز با دقت و وقت بیشتر به جشنواره نگاه کنن!!! و اگر در مواردی به موضوع ربط شان کم بنظر میرسد که سعی شد بی ربط ها کلأ حذف شوند ناشی از کلی نگری موضوع با توجه به محورهای جشنواره است. ما هم ضعفهای خود را قبول داریم لیک تمام همت خود را نیز بکار بستیم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


نظرسنجی:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox